İngiltere’de bir cennet !

cornwall-st-ives-ingiltere-en-guzel-1

cornwall-st-ives-ingiltere-en-guzel-2 cornwall-st-ives-ingiltere-en-guzel-3

İngiltere’de doğa ile iç içe olduğu birçok şehri bulunmaktadır, bunlardan biriside Cornwall şehrindeki St Ives bölgesi. Denizin ve doğanın buluştuğu eşsiz bir güzellik her sezon turistlerin akınına uğruyor. Soğuk bir kış sezonunda gittiğim bu şehirde, şahsa ait küçük bir pansiyonda konakladım. Ev sahibi, sabah doğal ürünlerden hazırladığı kahvaltı ve sevecen kişiliği ile güne güzel başlamama sebep oluyordu. Araba ile her tarafını karış karış gezdiğim bu bölgenin, her tarafında ayrı bir tarih vardır.

Görülmesi gereken en güzel yerlerden birisi ise denizin ortasında bir inci olan ‘St Michael Mount’. Cornwall şehrinin mücevher tacı olarak bilinen bu dağ denizin ortasında 12’inci yüzyılda keşfedildi. Bu dağın üzerine inşa edilen muhteşem kule 1660’da Sir John At Aubyn tarafından satıl alındı ve sonrasında uzun yıllar ailesi tarafında yaz aylarında yazlık olarak kullanıldı.

Günün belirli saatlerinde bu kule ile sahil arasında su çekiliyor ve ziyaretçiler yürüyerek ziyaret edebiliyor. Suyun çekilmediği saatlerde ise ziyaretçiler botlar ile geçiş yapabiliyor. Muhteşem mimarisi ve tarihi ile bu dağ birçok turistin ilgisini çekiyor. Kulenin en tepesinden, Cornwall şehrinin güzel manzarasınıda seyredebilirsiniz.